НБРМ ја намали каматната стапка на благајничките записи

6 копии
10 копии

Каматната стапка на благајничките записи ќе се намали за дополнителни 0,25 процентни поени и ќе изнесува 3,5 отсто, а понудата на благајнички записи ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народна банка реши, каматната стапка на благајничките записи да се намали за дополнителни 0,25 проценти поени и да изнесува 3,5 проценти. Од НБРМ соопштуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Расправата за составот и програмата на новата влада чиј мандатар е претседателот на СДСМ, Зоран Заев почнува денеска во Парламентот. Според Деловникот за ...
сите 123 | | | прочитана: 1602 | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ не го признава Талат Џафери за собраниски спикер и во почетокто на денешна седница му се обраќаа со почитуван пратеник и колега. На стартот на ...
сите 123 | | | прочитана: 523 | веќе видена

-Им реков ќе се мажам за Жељко, а тогаш мајка ми рече: За Шашиќ? Ако, тој е добро момче. Татко ми само ме погледна. Каков бре Шашиќ, реков. Се мажам за Аркан. ...
сите 10 | | | прочитана: 3072 | веќе видена

Од моментот кога Доналд Трамп стана претседател на САД, јавноста го следи секој негов потег, но и потегот на неговата сопруга Меланија Гласините за неволјите ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ ја намали каматната стапка на благајничките записи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: