Угостителите бараат да не плаќаат давачки за сезонците за да не бегаат во странство


2 копии

Хотелите и рестораните во сезона не можат да обезбедат персонал, зашто младите одат на работа во странство, предупредуваат од Здружението за угостителство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје како дестинација е неподготвено за ваков голем настан, зашто на гостите од странство не може да им се понуди забава во рестораните по 1 часот по полноќ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здруженитето на угостителство и туризам при Стопанската комора на Македонија на денешната прес - конференција ги изнесе актуелните состојби, како и насоките ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите бараат да не плаќаат давачки за сезонците за да не бегаат во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: