Авионот Ербас на компанија од Емиратите е снимен како со големи проблеми слетува на пистата на аеродромот во Диселдорф поради силната бура која го зафатила тоа подрачје на Германија. Иако слетал релативно мирно, пилотот се мачел да одржи правец на пистата, а ветерот го вртел авионот лево и десно. Во авионот имало 500 патници. Видеото го снимил набљудувач на авионот Мартин Богдан и го ставил на Јутјуб. За среќа, пилотот успеал да го задржи авионот на пистата и да го совлада ветерот. Никој од патниците не е повреден. Северна Германија е под удар на бурата Ксавијер која донесува ветрови со јачина на ураган и досега усмртила седум луѓе. Бурата нанела голема штета ,а железничкиот сообраќај е откажан во повеќе делови од државата.
сите 29 | | | веќе видена

Меѓународните набљудувачи со проценка на вториот ...

”Француската надворешна политика, Европската ...

Топ 10 НБА потези на претходната вечер кои ќе ве ...

СДСМ со убедлива победи и во вториот круг на ...

Не прислушкува ли Facebook дури и кога спиеме?

Мистериозни сибирски дупки можат да ослободат ...

ВМРО-ДПМНЕ не ги признава резултатите од ...

Постизборни промени во владиниот и ...

ЈОРМ: Поднесени неколку пријави за изборни ...

Градоначалничките машки ќе се справуваат со ...

Печатете фотографии директно од телефонот (ВИДЕО)

„Пица деликатес”

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од ...

На ова место луѓето и авионите исчезнуваат на ...

(Видео) Груевски го бара пасошот од судот за да ...

Горда сум што сум прв робот признат како граѓанин ...

Манекен сексуална жртва на раперка: Од билборди ...

(Видео) Туторијали за совршена маска за Ноќта на ...

(Видео) Туторијали за совршена маска за Ноќта на ...

Русите објавија видео снимка: Вака Американците ...

На денешен ден: Еден од најголемите бокс мечеви ...

Џоан Дидион писателката со скршено срце

Аромата неодолива: Мафини со кокос

Се се враќа, се се плаќа: Рамос понижен со иста ...

Скандал за кој се молчи 30 години: Вистината ја ...

Трагедија која ќе ве натера да се замислите: Прво ...

Села не ги признава изборите: Полицијата ги ...

Првиот човек кој е погребан на Месечината: ...

Првиот човек кој е погребан на Месечината: ...

Невеста на венчавката се фрлила на под, а кога ќе ...

Бездомник побарал вода од полицаец, не ни сонувал ...

Беше еден од најпопуларните музичари во поранешна ...

Чудна “светлосна кугла“ на небото ги уплаши ...

Чудна “светлосна кугла“ на небото ги уплаши ...

Ги изненади сите: Роналдо во живо на фановите им ...

Дали ова е најдобриот одговор на „Продади ми го ...

Ким Јонг Ун посетил фабрика за козметички ...

Меси со порака до Рамос: Ете тоа е карма

Меси со порака до Рамос: Ете тоа е карма