Реплика на SBK Aprilia Alitalia 2010

Историјата на Aprilia е нераскинливо поврзано со мотоциклистичките трки. Со освоени 43 светски шампионати во секоја дисциплина и 275 Moto GP победи, Aprilia е една од најуспешните европски производители во светот на SuperBike шампионатот. Max Biaggi, шампионот со Aprilia RSV4 во светскиот Superbike шампионат, ја промовира репликата SBK Aprilia Alitalia, со цел да се задоволи желбата на сите млади возачи кои сонуваат да бидат шампиони. Репликата на SBK 2010 е достапна по следниве цени: - SR 50 R SBK - 2,680 евра - SR 50 R Factory SBK - 2,850 евра - RS 50 Replica SBK - 3,720 евра - RS 125 Replica SBK - 5,500 евра
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реплика на SBK Aprilia Alitalia 2010

Од:
До кого (е-маил):
Порака: