Унијата

  во

  Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Европската унија е цивилизациско достигнувања на Европа и за него нема враќање назад“, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во „Аргументи“ на ТВ Нова. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тој додаде дека Европската унија е во тешка криза. -Меѓутоа тој концепт на обединета Европа е фасцинантен, историски и нема да биде доведен во прашање макар ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Итните реформски приоритети и спорведувањето на договорот од Пржино мора да бидат во фокусот и на власта и на опозицијата, порача еврокомесарот Јоханес Хан. ...
  сите 235 | | | веќе видена

  Европската унија е цивилизациско достигнувања на Европа и за него нема враќање назад“, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во „Аргументи“ на ТВ Нова. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонија одамна бара помош пред се од Брисел, но најчесто не ја добиваше сега малку работите се променија бидејќи целата оваа тешка криза овие неколку години ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонија одамна бара помош, пред сѐ, од Брисел, но најчесто не ја добиваше. Сега малку работите се променија, бидејќи целата оваа тешка криза овие неколку ...
  сите 9 | | | веќе видена

  -Меѓутоа кога зборуваме за нашиот напредок кон Брисел, мора да појдеме од два основни постулати, првиот и клучниот е фактот дека нема проширување на унијата и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  После сите настани што ги посведочив во оваа земја, драго ми е што можам да видам една нова динамика на настани насочени кон подобрување на животот на сите ...
  сите 235 | | | прочитана: 1514 | веќе видена

  Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Изјавата на шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева за признавањето на македонскиот јазик кој е дел од уставот на Македонија е и добар сигнал за ...
  сите 437 | | | веќе видена

  Документот којшто ги содржи неопходните реформи е прецизиран и договорен на владината седница на која учествуваше и еврокомесарот Јоханес Хан. Премиерот Зоран ...
  сите 235 | | | веќе видена