Интер

  во

  Марко Верати ја отвара вратата за трансфер во Јувентус, вели дека „Бјанконерите“ секоја година инвестираат во засилувања на тимот и се наоѓаат помеѓу четирите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Францускиот интернационалец, Франк Рибери веќе една деценија е дел од Баерн Минхен, клуб во кој во овој период освои 18 големи трофеи, но и одби голем број на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Потајно или јавно во последно време, Марко Верати постојано се поврзува со трансфер во Барселона од каде повеќе од јасно е дека се има пројавено интерес за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Англиските и италијанските медиуми пренесуваат дека Жозе Мурињо побарал од раководството на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок да го ангажира фудбалерот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, го договорил трансферот на Бразилецот Нејмар од Барселона за рекордна сума од 155, 5 милиони фунти за летниот преоден ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Интер не се откажува од ангажман на Матео Дармијан. Поранешниот фудбалер на Торино и репрезентативец на Италија во минатата сезона забележа солидни настапи за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Офанзивниот бек ќе ја добие потребната дозвола за да ја промени клупската средина само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 20 мил. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Тој на трибините на стадионот на Динамо беше во друштво на југословенските легенди Давор Шукер и Предраг Мијатовиќ, а со цел да се обиде да го договори ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Најголем интерес за услугите на искусниот играч за врска до сега покажаа раководните лица на Ливерпул, Милан и на Интер Раководните лица на лондонскиот ...
  сите 44 | | | веќе видена