Вака Северина го честиташе Рамазан - Бајрам

Хрватската пејачка Северина која периодов е во центарот на вниманието поради врската со синот на Кеба кој е помлад од неа, го честиташе Рамазан-Бајрам со фотографија на социјалните мрежи.
| | веќе видена | слични
3 копии

Пејачката не ги заборава корените. Северина Вучковиќ деновиве на социјалните мрежи објави фотографија од младоста и ги воодушеви сите. На неа пејачката е во друштво на своите баба и дедо, а покрај фотографијата напиша и емотивни стихови за почитта, корените, гените и Бога, Севе ги стопи сите со овој гест. Извор: Вистина.мк
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Џош Духамел е познат со активноста во социјалните мрежи. Ѕвездата не се воздржува и објавува фотографии од личниот живот, било да е тоа сам или во друштво на својата сопруга, пејачката Ферги. Денес убавиот актер одлучи да се пошегува на сметка на својот помлад син Аксел, па објави фотографија на Фејсбук, на која се гледа како детето е целото извалкано со сладолед. Натписот над слатката слика гласи: “Do I have something on my face?” (“Имам ли нешто на лицето?”). Џош ја тагнал и партнерката Ферги како учесник во забавата случка.
| | веќе видена | слични
2 копии

На фотографијата која кружи на социјалните мрежи, од мени на сендвичара во Дојран, се гледа шокантна цена на додаток помфит. Верувале или не, „додатокот” чини 70 и 100 денари. Колку ли чини порција помфрит?!
| | веќе видена | слични

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака Северина го честиташе Рамазан - Бајрам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: