Познати домашни пејачи на „Макфест 2008“

Годинашното 23 издание на фестивалот „Макфест“, што ќе се одржи од 10 до 12 октомври во Штип, привлече многу познати музички имиња од домашната сцена кои во Домот на културата „Ацо Шопов“ ќе ги одмерат силите со настапи во живо. Иако списокот уште не е конечен, уметничкиот директор Кристијан Габровски ни изјави дека голем дел од музичките ѕвезди го потврдиле своето учество. Александра Пилева, Јован Јованов, Роберт Билбилов, Маја Вукичевиќ, Искра Трпева, Ноне Неделковска, Мијата, групите „Паркети“, „Браво бенд“, како и дуетот Дани Димитровска и Влатко Илиевски, се позвучните музички имиња од листата на изведувачи.

- Листата на дебитанти е готова, а останаа уште неколку слободни места за првата полуфинална вечер, што до крајот на неделата секако ќе се пополнат. Задоволен сум од композициите што беа избрани од конкурсот, а дел од нив ги добивме по принципот на нарачка. Како и во изминатите години, ќе има три фестивалски вечери, ќе се пее во живо, а победникот ќе го избере публиката во салата - вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 254 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд го уважил барањето за заштита на законитоста на Специјалното јавно обвинителство против битолскиот градоначалник ...
сите 193 | | | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 32 | | | прочитана: 9981 | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 24 | | | прочитана: 484 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 6 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Покрај сето останато, Бред Пит се покажува и како одличен фотограф. Иако со музата Анџелина Џоли веќе не се заедно, холивудската ѕвезда покажа нови црно-бели ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати домашни пејачи на „Макфест 2008“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: