Условен затвор за инспектор и началник фатени со лажни професорски дипломи

Двајца од шестемина полицајци вработени во СВР Kуманово, кои лани беа фатени со фалсификувани дипломи за кои пишуваше „Дневник“, веќе се осудени. Основен суд ...
| | веќе видена | слични

Останато

Република Македонија ќе добие реформска Влада посветена на потребите на сите граѓани на Македонија и на перспективите кон ЕУ и НАТО, соопшти СДСМ. „Веруваме ...
сите 297 | | | веќе видена

Попладневната сесија на првата седница на Собранието продолжи со реплики и контра реплики на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои не беа насочени на точката на дневен ...
сите 269 | | | прочитана: 5051 | веќе видена

Велика Британија ќе изведе голема контратерористичка вежба во октомври во делови Шкотска и северна Англија, изјави денеска премиерката Тереза Меј, неколку дена ...
сите 258 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 92 | | | веќе видена

Вистинска паника и страв владее во Црвенка, местото каде живееше и беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ откако вчера била оставена палка, иста како онаа со ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Условен затвор за инспектор и началник фатени со лажни професорски дипломи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: