Охридскиот уметник Славко Упевче претстави 23 дела посветени на Св. Наум Охридски

Изложба на Славко Упевче

Вечер во галеријата Робевци во Охрид ќе биде отворена изложба на Славко Упевче. Галеријата се отвара по повод 1100 години од упокојувањето на свети Наум ...
| | веќе видена


Напомена: Коментарите во ниеден случај не ги одразуваат ставовите и мислењата на Daily.MK .

Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридскиот уметник Славко Упевче претстави 23 дела посветени на Св. Наум Охридски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: