Измени на законите за прекршоци и за инспекции

Скопје, 5 септември - Побрзи прекршочни постапки, замена на глоби со општо корисна работа, психијатриско лекување, самостојно изрекување казна забрана за дејност, со можност за откупување и формирање Државна комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и прекршочната постапка, најави премиерот Никола Груевски. Тој најави и вработување нови инспектори, затоа што од ...

Благодатниот оган директно од Ерусалим беше
Во Крива Паланка потоп - наврнале 18 литри на
Фчерашни‬ новости – епизода 2
Еве што треба сите немажени девојки да направат
Пораки за мир, единство и благосостојба
ЕУ и САД со нов обид за излез од политичката криза
Интервју Даскаловски: Време е да се смират
Лондонски “Фајненшл Тајмс“ за Катица Јанева: Жена
Сообраќајна несреќа: Вечерва затворен патот кон
Сообраќајот се одвива без забрани, но по влажни
Вторник неработен ден
МЕГАГАЛЕРИЈА+ВИДЕО: 15-ти протест на Шарената
БНБ започнува стрес тестовите на банките
Руски тајни служби: Што ќе се случи во Македонија
Голема наградна игра на Кит-Го и Тера Маркети!