Охридскиот уметник Славко Упевче претстави 23 дела посветени на Св. Наум Охридски

Содржината која што ја гледате во меѓувреме е променета и се наоѓа овде.

Во чест на одбележувањето на 1100 годишната од упокојувањето на Св. Наум Охридски, академскиот сликар Славко Упевче со своја изложба во музејот Робевци. Во ...
| | веќе видена

Вечер во галеријата Робевци во Охрид ќе биде отворена изложба на Славко Упевче. Галеријата се отвара по повод 1100 години од упокојувањето на свети Наум ...
| | веќе видена


Напомена: Коментарите во ниеден случај не ги одразуваат ставовите и мислењата на Daily.MK .

Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридскиот уметник Славко Упевче претстави 23 дела посветени на Св. Наум Охридски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: