Бехатон-плочки на улицата Браќа Чакреви

Во Ѓорче Петров почна реконструкцијата на улицата Браќа Чакреви во должина од100метри.Од Општината информираат дека кон населбата Јурија улицата ќе биде поплочена со бехатон-плочки. Според општинарите, ова решение е привремено. Со завршување на станбениот комплекс во населба Јурија, улицата ќе биде асфалтирана. Од Ѓорче Петров објаснуваат дека улицата се поплочува на барање на граѓаните, односно поради отежнато одвивање на сообраќајот. Средствата за реконструкцијата ги обезбеди Општината од својот буџет.
| | веќе видена | слични

Останато

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд го уважил барањето за заштита на законитоста на Специјалното јавно обвинителство против битолскиот градоначалник ...
сите 275 | | | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 254 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 32 | | | прочитана: 9973 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 6 | | | прочитана: 182 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бехатон-плочки на улицата Браќа Чакреви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: