Снежната покривка добредојдена за есенските посеви


Останато

Најмладата жртва на нападот во Манчестер се викала Сафи Роуз и имала само осум години. На концертот на Аријана Гранде отишла во придружба на своите мајка и ...
сите 196 | | | веќе видена

Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“ Жителите на Манчестер ...
сите 152 | | | прочитана: 407 | веќе видена

Близок пријател на семејството на Салман Абеди, кој е осомничен за нападот во Манчестер, тврди дека минатата година тој изјавил дека сака одмазда поради ...
сите 113 | | | прочитана: 1647 | веќе видена

Првата дама и првата ќерка на САД, Меланија и Иванка Трамп, носеле вел кога биле во посета на Ватикан, и притоа се запознале со папата Франциско. Тие се ...
сите 61 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство да почне да ја истражува одговорноста на повисоките структури во МВР за нападот во Собранието, побара независниот полициски ...
сите 73 | | | веќе видена

Македонскиот фаворит во Ѕвездите на Грaнд, полека но сигурно гази кон успехот на музичката сцена. Членовите на жирито уште сега му предвидуваат победа во ...
сите 11 | | | веќе видена

До сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан, на адресата на „Трансмет“ деновиве стигнало писмо од новинар во ТВ 24 Вести во кое тој информира за притисоците кои ги ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снежната покривка добредојдена за есенските посеви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: