Во спотот за песната „Погледни ме за крај“ познатата пејачка Елена Велевска се појавува во неколку провокативни изданија од кои ќе ви застане здивот, а во ...
сите 4 | | | веќе видена

Враќањето на избраните пратеници во Парламентот и продолжувањето на конститутивната седница, избирањето на Илија Димовски за претседател на Комисијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Сонот за пеење го натерал 50 годишниот Дарен Џонс да се пријави во емисијата „Австралија има талент“. Кога излегол на сцената, жирито не го сфати сериозно, но ...
| | веќе видена

Познатата актерка Никол Кидман е дел од новата серија од „Големи мали лаги“ која се емитува на HBO. Во серијата таа глуми мајка која е заробена во страсна, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Се сеќавате ли на цитатот „Не е можно жената да се чувствува лошо расположена ако носи добра облека“ од незаменливата Коко Шанел? Тогаш според ова правило не е ...
сите 4 | | | веќе видена

Ќерката на пејачот Драган Којиќ Кеба, Наташа, обожава да се фотографира со познати личности. Изгледа дека наместо со голема актерска кариера во Америка за која ...
сите 4 | | | веќе видена

Неколку дена после смртта на музичката и рокенрол легенда, Чак Бери, објавен е првиот сингл од неговиот нов албум кој ќе биде издаден на 16 јуни под наслов ...
сите 11 | | | веќе видена

Претставниците на фестивалот „Таксират“ ќе учествуваат на првата меѓународна конференција „Контакт“, која се случува во Белград. Конференцијата ќе се одржува ...
сите 3 | | | веќе видена

Водителката Леа Киш има публика која ја сака и ја следи со години, но малкумина знаат дека таа има сестра Жаклина, која е три постара од неа. Двете сестри се ...
| | веќе видена

next