Дејвид Лопез, татко на пејачката Џенифер Лопез, станал скиентолог пред 30 години, а култот го довел до банкрот. Американските медиуми објавија приказна дека ...
сите 29 | | | прочитана: 1460 | веќе видена

Од сабота во сабота водителите на популарното шоу Ѕвездите на Пинк, Милан Калениќ и Душица Јаковљевиќ ги развеселуваат гледачите покрај ТВ екраните. Милан и ...
сите 2 | | | веќе видена

Северина Вучковиќ Којиќ последниов период доживеа едно трауматично искуство откако го изгуби бебето кое го чекаше со Игор. Можеби тоа беше пресудно таа да биде ...
сите 11 | | | прочитана: 914 | веќе видена

“Дизни” и “Лукасфилм” го објавија датумот на кој во кината ќе излезе деветтата и најверојатно последна епизода од сагата “Војна на ѕвездите”. Последната лента, ...
сите 3 | | | веќе видена

„Плус сајз“ моделот и заштитното лице на производителот на долна облека „Aerie“, Искра Лавренце, често била на мета на предрасудите поради својот изглед и ...
сите 3 | | | веќе видена

„Чувари на плажата“, најгледаната серија на светот,набргу пристигнува на кино платната. Новата „Служба за спасување“ со Двејн Џонсон и Зак Ефрон ќе ни покаже ...
| | веќе видена

После големиот успех на филмот „Кингсман:Тајна служба“ од 2015. година пристигнува ново продолжување „Кингсман:Златен круг“, на режисерот Метју Вон, а објавен ...
| | веќе видена

 Броење на калории? Напорни тренинзи? Гладување? Не сите ѕвезди се жртвуваат за тенок струк и слаби нозе. Иако повеќето испробуваат откачени начини да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Познатиот модел наполни 22 години, а својот роденден одлучи да го прослави со своето семејство, блиските пријатели и секако нејзиното момче, познатиот пејач ...
сите 7 | | | прочитана: 194 | веќе видена

Со цел да ги задоволат различните музички вкусови на јавноста, момците од „Браво бенд“ како искусни музичари кои одлично „жонглираат“ со жанрови, одлучија да ...
сите 6 | | | веќе видена

next