Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и вчера вечер се собраа во Скопје, уште еднаш повторувајќи да се отфрли Тиранската платформа и да се ...
сите 19 | | | веќе видена

За килограм бакар, непознати лица онеспособиле пет канделабри од уличното осветлување во Кавадарци. За оваа кражба од синоќа, денеска информираа од Службата за ...
сите 9 | | | веќе видена

На 11 декември биравме меѓу заробената држава и правдата, меѓу партискиот стисок и законот, меѓу сопствените уши и зборот на партијата. Денес, не може да биде ...
| | веќе видена

И скопско Стајковци синоќа даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Жителите порачаа дека нема да дозволат задирање во Уставот по никоја цена. -Ние жителите од ...
сите 5 | | | веќе видена

– 25 години Европа на перфиден начин сака да избрише еден народ удирајќи по името, јазикот и идентитетот. Изминатите две и пол години претрпевме големи ...
| | веќе видена

Во организација на народниот правобранител, Граѓанската иницијатива за воведување на заедничко и одговорно родителство по развод и Првата детска амбасада во ...
сите 21 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Широк сокак претесен да ги собере битолчани кои и вчера дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните на Битола се крена против антидржавните политики на ...
сите 9 | | | веќе видена

СЈО со загатка ја најави прес конференцијата за денес, што претставува еклатантно непрофесионално однесување надвор од сите правила и процедури. Ваквото ...
сите 5 | | | прочитана: 193 | веќе видена

Тешко е да се одговори во неколку реченици бидејќи сè што е спорно за нас се случува во еден подолг период, во последниве две и пол години. Имам јасна потврда ...
| | веќе видена

Телевизија Нова побара средба со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан за да ја објасни одблиску состојбата со сопственикот на ТВ Нова, и притисокот кој се ...
сите 39 | | | прочитана: 551 | веќе видена

Градежната компанијата „Трансмет“ против која Специјалното јавно обвинителство отвори предмет, во соопштение до јавноста вели дека работат секогаш ...
сите 7 | | | веќе видена

Соросовите медиуми контролирани од СДСМ како по обичај продолжуваат со манипулации и неточни информации. Имено, речиси сите опозициски медиумите пренесуваат ...
сите 8 | | | веќе видена

Жителите на село Батинце, се кренаа на нозе по веста објавена пред неколку недели во Италијанските медиуми, во која што пишуваа дека контејнери со хемиски ...
сите 2 | | | веќе видена

next