Во Струмица немало откуп на земјоделските производи, од Битола полицијата и инспекцијата го брка. Со ваква судбина денеска се соочи земјоделецот Игор Врчков од ...
| | веќе видена

Пратеничките од Демократската обнова на Македонија (ДОМ) Лилјана Поповска и Маја Морачанин се сретнаа со вицепремиерот за економски прашања Кочо ...
сите 2 | | | веќе видена

На секој работник од големо значење му е правилниот пристап од страна на шефот. Но, важно е да знаете дека тешко е да се биде совесен шеф. Што сметате дека е ...
| | веќе видена

Со визија да создадат производ од единствен дизајн и постојан квалитет, кој ќе биде резултат не само на нивната креативност и вештина, создавачите на уникатни ...
| | веќе видена

Како „Халк банка“ влезе во големата банкарска петорка? Силен раст на кредитните пласмани за 13,5 отсто, нето приходи од камати од 20,5 милиони евра, добивка од ...
сите 20 | | | прочитана: 327 | веќе видена

Бројот на претпријатијата водени од жени во Македонија е значително зголемен, но техничката и финансиската поддршка е на се уште ниско ниво, беше речено на ...
сите 8 | | | веќе видена

Општо познато е дека потрошувачите нема да купуваат кај вас доколку тие немаат доверба во вас. За жал многу компании прават фатални грешки, со што кај ...
| | веќе видена

Собраниската Комисија за економски прашања на денешната Прва седница го започна разгледувањето на Годишниот извештај за работата на Регулаторната комисија за ...
сите 8 | | | веќе видена

next