Владата бара уште 99 директори!

На огласот се бараат директорски места во ЈП "Патишта", Државниот инспекторат за урбанизам и градежништво, во М-НАВ, неколку раководни места во МЕПСО, во ФЗО и во универзитетските клиники Владата објави втор оглас за ангажирање на 99 директори и раководители на институции на централно и локално ниво. Како што истакна владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев, на огласот што е објавен вчера и што ќе трае до 5 јули, ќе можат да се пријават сите граѓани кои сметаат дека ги исполнуваат условите во јавниот повик и ќе можат да придонесат за исполнување на зацртаните реформи и проекти, како на централно, така и на локално ниво. - Кандидатите треба да исполнуваат одредени услови во зависност од специфичното место за кое аплицираат. Новина во овој оглас е што работните позиции се прошируваат и во подрачните единици на институциите. Со ова сакаме да додадеме квалитет на пониските ешалони на раководење, вели Горѓиев. Во огласот предвидени се позиции на повеќе функции. На централно ниво предвидени се позициите директор на ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе објави нов јавен повик за пријавување интерес за ангажирање на раководни функции за 99 позиции на централно и локално ниво. Денеска огласот ќе биде објавен на веб страната на Владата, а во текот на утрешниот ден и во некои од јавните гласила. Огласот ќе трае до 5 јули и на него ќе можат да се пријават сите граѓани кои смета дека ги исполнуваат условите во јавниот повик и дека можат да придонесат за исполнување на зацртаните реформи и реализаццијата на зацртаните проекти, како на централно така и на локално ниво. Јавниот повик се однесува за местата каде што има вршители на должност раководител, испразнета позиција на раководителот или пак на раководителот му истекува мандатот до крајот на 2013 година. На огласот се нудат местата на директор на ЈП за патишта, Државнот инспекторат за урбанизам и градежништво, член на управен одбор и извршен директор на М-НАВ, некои од раководните места во МЕПСО, секторски директори во рамките на ФЗО и повеќе економски и медицински директори на јавните здравствени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониот суд денеска ќе ја донесе одлуката дали поранешниот премиер Никола Груевски и неговите партиски соработници Јанакиески, Јакулоска, Божиновски и ...
сите 231 | | | веќе видена

Комисијата за финансирање и за буџет денеска ќе ја продолжи расправата за ребалансот на буџетот за 2017 година, на шестото продолжение на седницата кое треба ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 44 | | | прочитана: 1094 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, би можел да биде дел од европскиот Суперкуп на УЕФА во Скопје, и покрај најавите дека ќе го прескокне ...
сите 136 | | | веќе видена

Постојано гледаме фотографии од Марјана Станојковска која пали и жари, но оваа сигурно не сте ја виделе. Убавата лото-девојка на само 14 години, фотографијата ...
сите 54 | | | веќе видена

-Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока на оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 185 | | | веќе видена

Жалбите за предметот „Тендери“ ќе се разгледуваат денеска во Апелацискиот суд - Скопје. Обвинета е поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 171 | | | прочитана: 920 | веќе видена

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот ...
сите 29 | | | прочитана: 1264 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата бара уште 99 директори!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: