„Сити бајк експрес“ доби забрана за вршење поштенски услуги

„Сити бајк Експрес“ доби забрана за вршење поштенски услуги „Сити бајк експрес“ доби забрана за вршење поштенски услуги од Агенцијата за пошти. Решението е донесено на 15-ти овој месец од Агенцијата поради непоседување лиценца која е законска обврска од минатата година со новиот Закон за поштенски услуги. Од Агенцијата информираат дека по нивното востановување во август минатата година сите компании што вршат поштенски услуги се повикани да обезбедат лиценца и оти сите веќе тоа го сториле, односно обезбедиле лиценца за работа, освен „Сити бајк експрес“. Лиценцата се издава со важност од пет години без паричен надомест, но обврска за давателите е соодветен квалитет на услугите што ги нудат.„Сити бајк експрес“ работи осум години на македонскиот пазар. Забраната е активирана од 16-ти овој месец. Ќе биде симната доколку извади лиценца во меѓувреме. Доколку ја прекрши, пак, забраната следат законски утврдени казни што се движат од 3.000 евра за правното лице и 1.000 евра за одговорното лице во фирмата.  „Сити ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 46 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Пепел, јагленисани штици кои чадат, изгорени стари записници, планови, скици и изгорена пластика и бои останаа зад пожарот во кој изгоре историјата на Скопје. ...
сите 115 | | | веќе видена

Ангел Наков, претседател на здружението „Спас за нас“ кое ја водеше кампањата „Спас за Гевгелија“ вели дека вчера на референдумот граѓаните гласале за ...
сите 144 | | | веќе видена

Српката пејачка Марија Шерифовиќ на снимањето на новата епизода од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ дошла болна.Марија дошла право од лекар со висока ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сити бајк експрес“ доби забрана за вршење поштенски услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: