Гoлемите очекувања

Ви пренесуваме дел од колумната на Беса Арифи за НОВА: Големиот лидер зборува и за суштината на национализмот како концепт и се осврнува на тоа дека тој бил ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Беса Арифи, вонреден професор во Универзитетот на Југо-Источна Европа Гoлеми очекувања во врска со големиот лидер Новата година за мене започна со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неопходно е чесните и одговорни членови, поддржувачи и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ да се оградат од непресметливите потези на Никола Груевски и на криминалното ...
сите 331 | | | веќе видена

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ денеска изјави дека се надева оти по вториот круг од локалните избори, што ќе се одржат за две недели, нема ...
сите 284 | | | веќе видена

Неколку лица се повредени откако автомобил удрил во пешаци во центарот на Тел Авив, објави весникот „Херец“, повикувајќи се на полициски извори. Инцидентот се ...
сите 79 | | | веќе видена

 Големиот ден за Пипа Мидлтон заврши, а 24 часа по свеченоста, заедно со сопругот се подготвија за медениот месец. Според фотките, се чини дека тоа и им ...
сите 23 | | | прочитана: 274 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гoлемите очекувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: