Ако се договорат, ни Уставот не ги спречува партиите да ги поместат локалните избори

3 копии

Според измените во Изборниот законик од јануари 2014 година, локалните избори во Македонија, наместо во втората половина на март, се одржуваат во првата ...
| | веќе видена | слични

Турскиот парламент гласаше доцна синоќа уставот на земјата да биде променет. Предложените измени предвидуваат поголема моќ во рацете на претседателот. 338 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајниците околу Собранието на Република Македонија кои по завчерашните нереди беа блокирани од полицијата, изутринава се отворени за сообраќај. Околу ...
сите 216 | | | прочитана: 242 | веќе видена

Како што јавува нашата екипа од Собранието, специјалната полиција ги растерува граѓаните од горниот дел од Собранието каде што според информациите сѐ уште се ...
сите 29 | | | прочитана: 11683 | веќе видена

Ким Кардашијан е една од најпопуларните личности на Инстаграм, зад себе има неколку успешни проекти, а сето тоа го направи од ништо. Откако во јавноста излезе ...
сите 49 | | | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на најбезобзирен начин и надвор од сите стандарди и процедури, во текот на денешниот ден врши силен притисок за ...
сите 145 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако се договорат, ни Уставот не ги спречува партиите да ги поместат локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: