Германските официјални претставници го критикуваа соопштението на руската армија за плановите за изградба на реплика на Рајхстаг (парламентот во Берлин). Во ...
| | веќе видена

Бомбашот самоубиец Абу Закарија ал-Британи, кој активирал автомобил бомба пред ирачката воена база југозападно од Мосул, пред 12 години добил 1,25 милиони ...
сите 3 | | | веќе видена

Четири членки на НАТО попрво ќе ја изберат Русија отколку САД да ги штити, покажаа резултатите од истражувањето на „ВИН/Галуп“.Меѓу државите, што повеќе сакаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Епилогот од обвинителската одлучна дејствителност на романската Специјална обвинителка за лани е скоро 1.300 функционери дадени на суд во случаи за корупција ...
сите 13 | | | веќе видена

Маж од Мексико си го одземал животот, само половина час откако бил депортиран од САД. 45-годишниот Гвадалупе Оливас Валенсија скокнал од мост на границата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, потпишал денес указ со кој ја именувал својата сопруга Мехрибан Алијева за прва потпретседателка на државата. Оваа ...
| | веќе видена

Американскиот министер за финансии Стивен Менучин укажа дека нема потреба да се брза Кина да се етикетира како валутен манипулатор. Тој додаде дека сака да ги ...
сите 4 | | | веќе видена

next