Покрај тоа што постојано се набавуваат нови ракети, авиони и тенкови, вооружените сили на Русија создаваат и специјални формации за водење на информациска ...
сите 5 | | | веќе видена

Кери Јанг од Оклахома неодамна добила вест што ниту една идна мајка не би сакала да ја чуе и наспроти тоа одлучила да направи нешто што ретко која друга жена ...
| | веќе видена

На целата територија е формирано радиолокациско поле за заштита од ракетни напади, откри рускиот министер за одбрана одговарајќи на прашањата на пратениците од ...
сите 2 | | | веќе видена

ВВС на САД планираат за прв пат да распоредат од свои борбени авиони-бомбардери од петта генерација во Европа до крајот на пролетта или летото. Ова го соопшти ...
| | веќе видена

Наднационалните компании досега ги отфрлаа обвиненијата дека на Исток извезуваат неквалитетна стока и тврдат дека разликата во составот е поради „вкусот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Калифорнија повеќе од 50.000 луѓе се евакуирани поради најголемите поплави во последните 100 години. Веќе има проблеми затоа што предупредувањето не е ...
| | веќе видена

Милијардер, софтверски девелопер и сопственикот на коршаркарски клуб Далас Маверикс, Марк Кјубан , открил која професија и вештини ќе бидат најплатени во ...
| | веќе видена

Страшни сцени од падот на малиот авион врз трговски центар во Мелбурн, при што загинаа пет лица, ги одбележаа насловните на светските медиуми вчера. Многу брзо ...
| | веќе видена

Германската Влада денеска призна дека 32 од вкупно 50 Авганистанци, кои сакаше неделава да ги протера со авион во Кабул, им се сокриле на властите, пренесоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од лидерите на талибанското движење во авганистанската провинција Кундуз бил ликвидиран вчера во напад со дрон, изјави гувернерот на провинцијата, јави ...
сите 10 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп го поништи указот донесен од неговиот демократски претходник Барак Обама за државните училишта за ...
сите 10 | | | веќе видена

next