Според оваа студија на „Секурекс“, 14 проценти од вработените пијат повеќе од директивата на Центарот за експертиза за алкохол и дроги на регионот Фландрија ...
сите 5 | | | веќе видена

Германската полиција запленила 155 килограми експлозив и уапсила двајца мажи за кои се верува дека би можеле да имаат врска со десничарските организации. Како ...
сите 16 | | | веќе видена

Зголемувањето на бројот на израелските населби на Западниот Брег е толку значајно што ја попречува можноста за создавање на палестинска држава, што е единствен ...
сите 8 | | | веќе видена

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Овие слики се вознемирувачки. Овие деца се премногу млади за дури и да прочитаaт некоја книга, но ИСИС веќе ги претвори во машини за убивање. ...
| | веќе видена

Фотографијата од Кристофер Стил, британскиот шпион кој го напишал "валканиот" извештај за новиот претседател на САД, Доналд Трамп, се појавила во јавноста. ...
сите 2 | | | веќе видена

Бил Гејтс откри кои три вештини би требала да ги поседува секоја личност која сака да биде успешна на професионално поле. Но, доколку науката и броевите не ви ...
| | веќе видена

Авион на германската авиокомпанија „Јуровингс“, кој летал кон Келн од градот Салалах во Оман, бил принуден да слета во Кувајт поради дојава за бомба, но во ...
сите 26 | | | прочитана: 414 | веќе видена

Многуиљадни протестни демонстрации против плановите на новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп за затегнувањето на контролата над нелегалната имиграција ...
| | веќе видена

Русија и Кина подготвуваат засега непознати против-мерки на американскиот план да биде поставен против-ракетен штит. Според соопштението, Москва и Пекинг ги ...
| | веќе видена

next