Дино Мерлин кој деновиве престојува на црногорското приморје каде има неколку закажани настапи во едно интервју истакнал дека топлото време вооошто не му пречи ...
сите 2 | | | веќе видена

Комедијата „Ghostbusters“ од 2016 година наиде на мешани критики кај публиката и критичарите. Филмот заработи 229 милиони долари на бокс-офисот, но тоа не ја ...
| | веќе видена

Москва и Багдад договориле продажба на „голем број“ на руски Т-90 тенкови - ќе ја зајакнат ирачката армија и ќе ги надоместат американските М1А1 „Абрамс“ ...
сите 2 | | | веќе видена

Фолк пејачот Ера Ојданиќ со години важи за голем заводник, и некој кој постојано е опкружен со млади, убави девојки, од кои не се откажува дури ни денес. Ера ...
| | веќе видена