Минатата година неколку актерски остварувања и тоа како нè изненадија, а едно од таквите беше и она на актерката Марго Роби во филмското остварување “Suicide ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред повеќе од две децении Оливија Њутн Џон имаше рак на градите. Помина низ мастектомија и хемотерапија. Денеска вели дека е благодарна за искуството кое ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската пејачка Сиара објасни зошто за неа апститенцијата од секс пред бракот била од огромна важност. Тврди дека токму поради тоа и на тој начин, таа и ...
| | веќе видена

Познатиот и успешен боксер, Амир Кан, овие денови го потресуваат скандали. Прво пред неколку месеци се појавила информација дека неговите родители ја ...
| | веќе видена

Водителката Софија Рајовиќ на својот Инстаграм профил сподели видео од стрелање. Она што е интересно е дека куршумот и паднал во џебот на кошулата кој се ...
сите 19 | | | прочитана: 1382 | веќе видена

Иако се уште со обдукција не е утврдена точната причина за смртта на пејачот Џорџ Мајкл, негов долгогодишен пријател нагодува што најверојатно се случило. ...
сите 4 | | | веќе видена

Елена Ристеска важи за една од најпознатите македонски пејачки на македонската естрада. Со долга кариера и бројни успеси Елена е на самиот врв на музичкото ...
сите 4 | | | веќе видена

Нашето убаво и талентирано македонско девојче Каролина Гочева, ги израдува своите обожаватели и следбеници на Инстаграм со фотографија од која асоцијацијата ...
| | веќе видена

Македонската водителка Елена Стефановска навистина знае да живее живот со стил, секогаш со стил ги бира парчињата што ќе ги носи на себе. На својот Фејсбук ...
сите 4 | | | прочитана: 1325 | веќе видена

„Дрим тим“ и Сарита направија препеана џез верзија на „Македонско девојче“ на англиски и шпански. Во описот на видеото пишува дека сите музичари од бендот се ...
сите 13 | | | прочитана: 653 | веќе видена

next