Деновиве внуката на Адријана Алачки од нејзината ќерка Грациела, Јана, наполни две години. Нејзиното семејство по овој повод организираше прекрасна прослава во ...
сите 2 | | | веќе видена

По нашиот напис под наслов “Бившиот пејач удри по својата некогашна група: Аце уште во првото интервју го исплука Браво бенд”, бившиот член, сега актуелен ...
| | веќе видена

Половина Кина полуде по Иванка Трамп. Десетици компании веќе се прекрстија, земајќи го името на претседателската ќерка. Стотици производи ќе го носат ...
| | веќе видена

Со провокативна фотосесија, познатата пејачка Наташа Малинкова ја најавува нејзината најнова песна со наслов „Хеј мама“. Станува збор за уште едно музичко ...
сите 6 | | | веќе видена

Мелита Раќиќевиќ е знае како да крене прашина на социјалните мрежи. Таа е позната по провокативните фотографии со кои на сите им го одзема здивот. Ни овојпат ...
| | веќе видена

Поп дивата Мараја Кери и понатаму се обидува да се помири со својот пропаднат новогодишен настап кога на Тајмс сквер, поради проблемите со звукот беше принуд ...
сите 12 | | | веќе видена

Ја знаеме како згодна, убава и успешна жена, но популарната пејачка Рада Манојловиќ израснала но трошна куќа која ја изградил нејзиниот дедо. Таа од своето ...
сите 3 | | | веќе видена

Атрактивна пејачка Милица Тодоровиќ е една од најубавите и харизматичните млади музички ѕвезди на српската, но и регионалната естрадна сцена. Малкумина знаат ...
сите 3 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Италијанскиот актер и режисер Микеле Плачидо е роден во 1946 година познат е со улогата на комесар Корадо Катанија во серијата “Октопод”.Други филмови со ...
сите 2 | | | веќе видена

Една од назјгодните пејачки на албанската естрада, скопјанката Аделина Тахири, на својот профил на Инстаграм се пофали со својата скапа „играчка“ вредна околу ...
сите 2 | | | прочитана: 1796 | веќе видена

Жал ми е што неговото име некои го користат поради реклама, а ни гробот не му го посетуваат, со овие зборови се обратија неколку станари од Босанска Дубица, ...
сите 2 | | | веќе видена

Згодниот бизнисмен Арас се појави кон крајот на серијата, а е силно вљубен во Еда. Инаку, Арас во приватноста изгледа доста поразлично од ликот кој го толкува, ...
сите 2 | | | прочитана: 805 | веќе видена

next