Чикаго

Текст: Фред Еб и Боб Фоси, Композитор: Џон Кандер, Текст на песни: Фред Еб Базирано по драмата Чикаго од Маурин Далас Ваткинс Режисер: Наташа Поплавска ...

Taste of Vietnam

Public Room ви претставува едно ново гастрономско искуство и уживање во незаборавни вкусови од виетнамска кујна. Public Room presents a very special ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Мар, 2017 до 00:00:00 , 03 Мар, 2017
 • Public Room
 • 112 доаѓаат, 388 можеби
 • Школа за љубавнике 28.02 - Скопје

  Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 3000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 28 Фев, 2017 до 22:00:00 , 28 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Школа за љубавнике - Македонија
 • 100 доаѓаат, 376 можеби
 • Не се клади на Енглези

  Автор: ВЛАДИМИР ЃУРЃЕВИЌ Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ Претстава која го третира феноменот „спортско обложување“. Текстот во суштина се занимава со прицините и ...

  6/12 Мовнатец, Даутица

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ во рамки на предизвикот „12 Врвови„ организира искачување на врвот Мовнатец на 05 Март 2017 год. Шестиот врв е врвот Мовнатец кој се ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 05 Мар, 2017 до 21:00:00 , 05 Мар, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 64 доаѓаат, 266 можеби
 • Среќна Баба Марта 2017 - изложба и базар на ракотворби

  Со цел да се промовира нематеријалното културно наследство, вклучувајќи одредени заедничките културни обичаи на Балканот практикувани од дамнина, ХАЕМУС во ...
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 12:00:00 , 24 Фев, 2017 до 17:00:00 , 02 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • HAEMUS
 • 81 доаѓаат, 134 можеби
 • Петти роденден на Skopje Casual

  Ако баравте уште еден знак дека пролетта се ближи, го имаме :) Време е за родендееееееен! :) Годинава славиме 5 (ПЕТ!) години лежерно Скопје :) Бидувајќи ...
 • Кантина
 • 21:00:00 , 02 Мар, 2017 до 00:00:00 , 03 Мар, 2017
 • Skopje Casual
 • 126 доаѓаат, 80 можеби
 • Четири годишни времиња и малку љубов - самостојна изложба на Ерина Богоева

  Човекот како неделив спој со природата на свој начин ги доживува нејзините различни промени низ циклусот на нашето поднебје како четири годишни времиња. На ...
 • Wonderlust, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Мар, 2017 до 23:55:00 , 01 Мар, 2017
 • Wonderlust
 • 68 доаѓаат, 103 можеби
 • Zensko avto reli

  Na 4 mart 2017 godina se organizira zensko avto reli. Sekoj ekipaz e sostaven od vozac i suvozac (od zenski pol). Pravo na nastap ima sekoja ucesnicka koja ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 04 Мар, 2017 до 14:00:00 , 04 Мар, 2017
 • Maja Milosevska
 • 52 доаѓаат, 86 можеби
 • Вечери на Женски Права 2017

  Oсмото издание на Вечерите на Женски Права, ќе се одржи во периодот од 04 до 09 Март 2017 во Младинскиот Културен Центар. Во текот на шесте дена ќе бидат ...
 • МКЦ, Skopje
 • 10:30:00 , 04 Мар, 2017 до 23:00:00 , 09 Мар, 2017
 • Women's Rights Nights
 • 57 доаѓаат, 83 можеби
 • Late Night Museum - Concert of Ema Popivoda

  Музејот на современа уметност Скопје и Фестивалот за современа музика Модоарс со гордост ви го најавуваат својот ексклузивен уметнички настан. На 28 февруари, ...
 • Muzej na Sovremena Umetnost, Skopje
 • 19:00:00 , 28 Фев, 2017 до 00:00:00 , 01 Мар, 2017
 • EMA Popivoda
 • 53 доаѓаат, 77 можеби
 • Предавање: Џуџето и седумте планети

  На 39 светлински години од нас, во насока на соѕвездието Водолија се наоѓа бледа ѕвезда - црвеното џуџе TRAPPIST-1, околу кое минатата година најпрво беа ...