20 years of Apocalyptica live in Skopje/05 april 2017/ Vip Arena

ПРАЗНИК ЗА ПУБЛИКАТА НА APOCALYPTICA И METALLICA И ЗА ЦЕЛАТА УРБАНА МАКЕДОНИЈА: APOCALYPTICA plays METALLICA by four cellos во Скопје! Почитувани, Огромно ...
 • Спортски Центар Борис Трајковски, Skopje
 • 20:00:00 , 05 Апр, 2017 до 23:00:00 , 05 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 1499 доаѓаат, 2456 можеби
 • Виз Ер Скопски маратон 2017 / Wizz Air Skopje Marathon 2017

  МК / 13-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 7 мај 2017. На програмата се 4-ри трки: ...
 • Skopski Maraton, Skopje
 • 08:30:00 , 07 Мај, 2017 до 14:00:00 , 07 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Skopski Maraton
 • 1598 доаѓаат, 1734 можеби
 • Хладно Пиво во Скопје

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Фев, 2017 до 00:00:00 , 25 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Password Production
 • 854 доаѓаат, 1234 можеби
 • Денот „Е“ во Скопје - Елементал во Борис Трајковски сабота 18 март

  Elemental и Скопје, љубов која трае 10 години!!! Драги наши пријатели, познати и непознати :) фанови на омилениот бенд на скопската публика, ни претставува ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:30:00 , 18 Мар, 2017 до 23:30:00 , 18 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 615 доаѓаат, 1128 можеби
 • ТАЈНО МОЈА - Премиера на мјузикл во чест на Тоше Проески

  ТАЈНО МОЈА - Премиера - Мјузикл во чест на Тоше Проески 10.03.2017 20.00ч. Билетите се во продажба на билетарница на МОБ 02 3118451 и онлајн на www.mob.mk или ...

  Chippendales во Скопје/20ти март 2017/ Александар Палас

  ЕКСКЛУЗИВНО ОД ЛАС ВЕГАС ВО СКОПЈЕ: CHIPPENDALES ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА! Почитувани, Задоволство ни е да Ви најавиме дека најголемата стрип танчерска трупа ...
 • Hotel Aleksandar Palace, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Мар, 2017 до 23:00:00 , 20 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 546 доаѓаат, 855 можеби
 • Ис(в)куси ја Македонија - Саем за традиционална храна и туризам

  Колку навистина ја познавате Македонија? Дали сте јавале коњ преку зелените ридови на Галичник или сте летале со параглајдер над синото Охридско Езеро? Дали ...
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 10:00:00 , 24 Фев, 2017 до 18:00:00 , 25 Фев, 2017
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 229 доаѓаат, 515 можеби
 • Марш за Македонија- Завет за Македонија

  НА ДЕН 24.02.2017 ГОДИНА ВО 17 ЧАСОТ МПЗ ТВРДОКОРНИ ЌЕ ОДРЖАТ МИРЕН МАРШ ПОД МОТОТО „МАРШ ЗА МАКЕДОНИЈА- ЗАВЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА“ КОЈ ЌЕ ПОЧНЕ ОД СОБОРНАТА ЦРКВА ...
 • Soboren hram 'Sv. Kliment Ohridski', Skopje
 • 17:00:00 , 24 Фев, 2017 до 20:00:00 , 24 Фев, 2017
 • Тврдокорни
 • 331 доаѓаат, 413 можеби