Цените на акциите на азиските берзи во петок паднаа од највисоките нивоа во 19 месеци, најмногу во рударскиот сектор заради падот на цените на сировините, ...
сите 4 | | | веќе видена

Европската комисија ја извести италијанската влада дека би можела да биде казнета затоа што не е намалено нивото на долг на земјата. Во извештајот за ...
| | веќе видена

Некои луѓе мислат дека имаат право да навлегуваат во туѓата приватност и да коментираат и осудуваат туѓи постапки, а притоа не ни знаат каков живот живее таа ...
| | веќе видена

Увозот на живина, живинско месо и производи од месо непречено се одвива и покрај воведените забрани за увоз кои важат за одделни регионите во повеќе европски и ...
сите 10 | | | веќе видена

Во декември минатата година стана познат првиот случај во кој властите во САД побараа да добијат податоци од гласовниот помошник на Amazon – Alexa. Сега сепак ...
| | веќе видена

next