Која ТВ водителка е најдобра и најубава – гласајте на новата Анкета на Кирилица

Имате избор да гласате за Татјана Груевска и Билјана Дебарлиева од А1 Телевизија, Ивона Талевска од Сител, Соња Николовска и Емилија Лзаревска од Телма, Ана Здравковска и Љубица Јаневска од Канал 5, Јулија Симоновски и Гордана Спасовска од АлсатМ, и Јасминка Аневска од ТВ Алфа.

Внимавајте - нашата провокација е со цел да гласате за водителката која според вас најдобро ги презентира вестите, а истовремено е и најпривлечна како личност.

Последната Анкета на Кирилица покажа дека како најочекуван дуел во вториот круг на претседателските избори е оној помеѓу Ѓорге Иванов (ВМРО – ДПМНЕ) и Љубомир Данаилов Фрчковски (СДСМ).
| | веќе видена | слични

Останато

Аца Лукас минува низ вистинска драма поради неверството на сопругата Соња со Марко Јариќ. Пејачот имал настап на сплавот „Порт“ и тагата кај него била ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 354 | | | прочитана: 4048 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 86 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 97 | | | прочитана: 347 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер уште не сфатија зошто останаа осамени на политичката сцена. Груевски мисли дека наречниците му ја одредиле судбината да бил бедем ...
сите 219 | | | прочитана: 186 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 37 | | | прочитана: 363 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 13 | | | веќе видена

Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата, наведува СДСМ ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која ТВ водителка е најдобра и најубава – гласајте на новата Анкета на Кирилица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: