22.02.2017 Голем успех постигна поранешниот член на карате клубот “Кочани“, Адил Мехмед на сениорското универзитетско првенство на Велика Британија што се ...
| | веќе видена

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека преовладува чувство на возбуденост во екипата по големата промена на правилата која стапува на сила оваа година. ...
| | веќе видена

Ferrari до Европската канцеларија за заштита на интелектуална сопственот доставил дизајнерско решение уште во август минатата година, но интересни фотографии ...
| | веќе видена

Интер и Рома овој викенд играат на „Меаца“, на овој натпревар ќе присуствува и првиот човек на „Санинг“ Жанг Јиндонг, а како што пренесуваат медиумите, веќе ...
| | веќе видена

next