18.01.2017 Во соработка со Џудо федерацијата на Македонија и Меѓународниот олимписки комитет за време на викендов во Кавадарци се одржа семинар за судии и ...
| | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација вчера го продолжи патот на Светското првенство во Франција по освоениот бод против екипата на Исланд. Момците буквално ...
сите 14 | | | веќе видена

Техничките тимови на Велика Британија, Грција и Турција разгледаа прашања поврзани со безбедноста во рамки на преговорите за обединување на Кипар, кои се водат ...
сите 6 | | | веќе видена

Тимот на Торино вчера доживеа пораз од 2-0 на гостувањето кај Болоња, па дел од медиумите на Апенините одново го нападнаа тренерот Синиша Михајловиќ за прашања ...
сите 7 | | | веќе видена

Сасуоло победи на гостувањето кај Пескара (1-3), а најзаслужен за високата победа беше поранешниот италијански репрезентативец, Алесандро Матри со постигнати ...
сите 2 | | | веќе видена

Светското ракометно првенство во Франција влегува во нова фаза, во која репрезентациите немаат право на грешка доколку сакаат пласман во завршницата. ...
сите 5 | | | веќе видена

Шпанскиот интернационалец Чаби Алонсо ќе ја заврши кариерата на крајот на сезоната кога ќе му истече договорот со Баерн Минхен, пишува германскиот весник Билд. ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога Фолскваген реши да се откаже, М-Спорт и Тојота веднаш решија да му понудат автомобил на Ожие, но тој признава дека размислувал за повлекување, или барем ...
| | веќе видена

Уште пред заминувањето за Франција селекторот Лино Червар како и неговите избраници како првична своја цел зацртаа пласман во најдобрите 16 селекции и тоа го ...
сите 8 | | | веќе видена

next