Фенербахче и поранешниот македонски капитен Перо Антиќ отворија со победа во четвртфиналната серија на турското првенство, откако славеа дома против Тофас со ...
сите 7 | | | веќе видена

МЗТ Скопје беше подобар во “мајсторката” против Карпош Соколи и ја освои титулата во македонското првенство – 86:82. Во првите две четвртини МЗТ славеше со по ...
сите 180 | | | веќе видена

Раководството на Рома веќе го избрала името на новиот тренер, а тоа ќе биде Еузебио ди Франческо, кој ќе застане на чело на “волчицата” и ќе го замени Лучиано ...
сите 18 | | | веќе видена

Сем Алардајс поднесе оставка како менаџер на Кристал Палас, откако ја исполни својата мисија и го спаси тимот од испаѓање од Премиер лигата. 62-годишниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Калчолигашите од Милано, Интер и Милан се заинтересирани за ангажман на десниот бек на Барселона Алеикс Видал. Според медиумите од Шпанија, фудбалерот по ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако Реал Мадрид ја освои титулата шампион на Шпанија, сепак во идеалниот тим на сезоната “кралскиот клуб” има помалку фудбалери од Барселона и Атлетико ...
сите 42 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Андерлехт Јуриј Тилеманс потпиша со Монако. Тој е дете на Андерлехт каде почна да тренира на возраст од пет годни, а во првиот тим ...
сите 47 | | | веќе видена

next