Делчево Денес

Полициската станица во Делчево поднесе кривична пријава против 35- годишниот З.С. од М.Каменица, поради основано сомнение дека сторил кривично дело ...
сите 24 | | | веќе видена

Инцидентот се случил на 17 април околу 23.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Делчево. Дваесет и седумгодишниот У.М. од Виница пресретнал 17-годишно девојче ...
сите 2 | | | веќе видена

Уставниот суд на Република Македонија донесе одлука да се пиништат член 84 од Колективниот договор во АД „Палтекс“ од Делчево и б) член 86 од Колективниот ...
сите 229 | | | веќе видена

Приказната за малиот Матеј Стоилов од Делчево (4,5 години) чијшто татко сака да го продаде бубрегот за да го лекува својот син повторно се актуелизира, бидејќи ...
| | веќе видена

Две 16-годишни девојки се повредени вчера откако возилото марка „Фиат Пунто“ во кое се наоѓале, поради неприлагодена брзина, излетало од патот и неколку пати ...
сите 92 | | | веќе видена

Стигна првата донација за делчевското семејство Мустафови кои пред два дена во пожар ја изгубија старата куќичка и се што имале во неа. Донацијата од 13 илјади ...
сите 6 | | | веќе видена

Очајно и соочено со безизлез, семејството Трајановски од Делчево бара помош од хуманите за лекување на 36-годишнот син Аце, кој има редок тип дијабет и ...
| | веќе видена

next