Силјан штркот шанца

Автор: Дејан Дуковски Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Кореограф: Александра Кочовска – Начева Улоги: Силјан: Александар ...

Претпладневна хата, јин и трансформативна јога, со Каролина Јаки

Секој вторник и четврток од 10:00 до 11:15 часот наутро, хата, јин и трансформативна јога со Каролина Јакимовска во Центар СИНО. Раздвижете го телото, зашто ...
 • СИНО, Skopje
 • 10:00:00 , 02 Фев, 2017 до 11:15:00 , 14 Фев, 2017
 • СИНО
 • 1 доаѓаат, 0 можеби
 • Семинар за инстинктивна самоодбрана - coming soon

  Се чувствувате ли безбедно? Познавате ли барем еден пријател кој во скоро време бил нападнат или ограбен? И еден е премногу! Секојдневно слушаме се' повеќе ...
 • СУГС Јосип Броз Тито, Skopje
 • 10:00:00 , 04 Фев, 2017 до 13:00:00 , 04 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Momentum Inc.
 • 48 доаѓаат, 199 можеби
 • Taste of Italy

  In the frame of the project Taste of Skopje – increasing local culinary habits, Public Room restaurant proudly presents a very special gastronomic experience ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 08 Фев, 2017 до 00:00:00 , 09 Фев, 2017
 • Public Room
 • 30 доаѓаат, 160 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  #КлеопатраБалет #CleopatraBallet КЛЕОПАТРА Балетски спектакл / CLEOPATRA Ballet 04.02.2017 20.00ч. Билетите се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 451, ...

  Основен курс за ТА 101

  Единствена можност за стекнување со европски признат сертификат согласно Европската асоцијација за трансакциска анализа – ЕАТА! Македонската асоцијација за ...
 • МКЦ, Skopje
 • 10:00:00 , 04 Фев, 2017 до 18:00:00 , 05 Фев, 2017
 • Македонска асоцијација за трансакциска анализа
 • 6 доаѓаат, 20 можеби
 • Анета и група Молика во Виена

  ‭‭АНЕТА И ГРУПА МОЛИКА ВО ВИЕНА! • Петок, 10-ти Фебруари 2017 год. • Почеток: 19:00 час. • Локација: Siemensstrasse 26, 1210 Wien • Влез: 15 € Информации и ...

  Damon Starter In Office Course

  Почитувани колеги, Времето на конвенционалната терапија изминува...Овозможете им на Вашите пациенти третман без рецидиви, скоро неекстракционен, со биолошки ...

  U-RECKEN / Tree of Live Teaser party @ С.Ц. Борис Трајковски, сабота 11.02

  Традиционално првата SUN Production журка во годината е во втората сабота од февруари... Оваа година имаме специјален настан, промо журка за Tree Of Life ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 11 Фев, 2017 до 17:00:00 , 12 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 170 доаѓаат, 232 можеби
 • Massimo Savić/17-18.02.2017/Makedonska Opera i Balet

  МАСИМО САВИЌ СО ДВА ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТА ВО СКОПЈЕ!!! Почитувани, Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот прв проект кој ќе се одржи во 2017 година. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 17 Фев, 2017 до 23:00:00 , 18 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 48 доаѓаат, 128 можеби
 • Дводневна работилница

  Оваа моќна дводневна програма креирана лично од Лујза Хеј, ќе ви пружи знаење, разбирање, инспирација, ќе научите конкретни алатки кои ќе ви помогнат да се ...
 • Tcc Grand Plaza, Skopje
 • 10:00:00 , 11 Фев, 2017 до 17:00:00 , 12 Фев, 2017
 • Ilina Vedran
 • 4 доаѓаат, 12 можеби