Бизнисмените од Македонија во соработка со нивните грчки партнери побараа да се воведе директна авио линија Скопје-Атина со цел да им се помогне при нивните ...
сите 20 | | | прочитана: 889 | веќе видена

Пазарите позитивно ја перципираат стабилизацијата на политичката состојба во Македонија и перспективите за македонската економија, сопштуваат од Кабинетот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со бизнис делегација од Република Либан, предводена од Самер ...
сите 12 | | | веќе видена