Груевски со отчет пред еврокомесарот Филе

Македонија Груевски со отчет пред еврокомесарот Филе Скопје, 19 јуни – Премиерот Никола Груевски ветил дека нема да сопре со реформите во Македонија на вчерашната средба со еврокомесарот за проширување, Штефан Филе.„Со Филе детално ги разгледавме сите постигнувања што ги направи Македонија, му дадодвме детални објаснувања за сите завршени работи, но и за реформите што сега се во тек и за тие што треба да се завршат во иднина, со рокови и со наши планови како тоа треба да се направи, во делот на судскиот систем, на администрацијата и сите работи кои во моментот се значајни за Македонија“, рече Груевски. Ова го изјави Груевски по потпишувањето на Декларацијата за европска Македонија со своите коалициски партнери. Со декларацијата, партиите се обврзаа да се најде решение за име на државата кое нема да штети на никого. „Мислам дека се она што се прави во Македонија почнувајќи од реформите, борбата против корупцијата, криминалот и се она што се работи како реформски процес, треба да продолжи со посилна динамика и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониот суд денеска ќе ја донесе одлуката дали поранешниот премиер Никола Груевски и неговите партиски соработници Јанакиески, Јакулоска, Божиновски и ...
сите 231 | | | веќе видена

Комисијата за финансирање и за буџет денеска ќе ја продолжи расправата за ребалансот на буџетот за 2017 година, на шестото продолжение на седницата кое треба ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 44 | | | прочитана: 1094 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, би можел да биде дел од европскиот Суперкуп на УЕФА во Скопје, и покрај најавите дека ќе го прескокне ...
сите 136 | | | веќе видена

Постојано гледаме фотографии од Марјана Станојковска која пали и жари, но оваа сигурно не сте ја виделе. Убавата лото-девојка на само 14 години, фотографијата ...
сите 54 | | | веќе видена

-Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока на оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 185 | | | веќе видена

Жалбите за предметот „Тендери“ ќе се разгледуваат денеска во Апелацискиот суд - Скопје. Обвинета е поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 171 | | | прочитана: 920 | веќе видена

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот ...
сите 29 | | | прочитана: 1264 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски со отчет пред еврокомесарот Филе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: