Опседнатоста со хороскоп - причина за развод

Опседнатоста со хороскоп - причина за развод Италијанец барал да се разведе од својата сопруга, а како причина ја навел нејзината опседнатост со хороскопот. Влијанието на ѕвездите, кои според неговите зборови довеле до распаѓање на брачната заедница и на семејството, е наведено како главна причина за барањето за развод поднесено во судот во Савони, северозападна Италија, пишуваат италијанските медиуми.Незадоволниот сопруг раскажал дека неговата жена била во состојба да седи заклучена во куќата цел ден заедно со децата, освен ако хороскопот не бил поволен. - Живеевме зависно од констелацијата на ѕвездите - објаснил човекот, додавајќи дека на почетокот тоа било само страст, која подоцна прераснала во опсесија. Меѓутоа, адвокатот на жената тврди дека хороскопот никогаш не влијаел на донесувањето на важните одлуки во семејството, како ни на одгледувањето на децата.
| | веќе видена | слични

Останато

Пејачот Аца Лукас им признал на пријателите дека е подготвен да ја заборави аферата на својата сопруга Соња, за која во последно време многу се пишуваше. Тој и ...
сите 11 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски по повод пишувањата во однос на одржувањето на Суперкупот од Владата излегоа со ...
сите 81 | | | прочитана: 813 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 107 | | | прочитана: 913 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 87 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партијата што ја направи најголемата партизација на државните институции и целокупното општество. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше ...
сите 164 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 9 | | | веќе видена

Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата, наведува СДСМ ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 202 | | | прочитана: 4080 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опседнатоста со хороскоп - причина за развод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: