СкопјеИД

По завршениот референдум во Гевгелија, претседателот на здружението „Спас за нас“, Ангел Наков, кој ја водеше кампањата „Спас за Гевгелија“ изјави дека вчера ...
сите 180 | | | веќе видена

Во пресрет на ниските темпаратури родителите на децата со посебни потреби не се откажаа од својата идеја и ноќта ја минаа под отворено небо . Тие беа посетени ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем пожар избувна претпладнево во скопската населба Карпош каде изгореа бараките во кои се сместени Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за ...
сите 103 | | | веќе видена

Денес од 17:00 часот, на улица Петар Поп Арсов бр. 6. во близина на Универзална Сала, Ретвитни Оброк заедно со Мрдни со Прст и DJ Goce SAF ќе готват за ...
сите 15 | | | веќе видена

Снежна покривка од околу три сантиметри ја покри Крива Паланка утрово по интензивни снежни врнежи кои на повисоките места над 1.000 метри надморска височина ...
сите 35 | | | веќе видена

Оваа година за прв пат во Македонија компанијата Марс Оверсис Холдингс Претставништво Скопје,ја спроведува акцијата“ Orbit подарува насмевка ” со цел едукација ...
сите 12 | | | веќе видена

next