Охрид 24

Новоформираното македонско патриотско здружение „Методи Патче“ деновиве се приклучи на протестите кои се организираат низ целата држава за поддршка на ...
сите 78 | | | веќе видена

Весе Весела Богдановиќ е неверојатно скромна македонска селска учителка која со својата инвентивна работа со учениците од с. Ивањевци достигна да биде меѓу ...
сите 12 | | | веќе видена

Продолжуваат граѓанските протести за заедничка Македонија во Охрид. И денеска охриѓани се собраа на „Мини маркет“ од каде продолжија низ централните улици на ...
сите 37 | | | веќе видена

По поддршката која на самиот почеток од протестите за заедничка Македонија стигна од разочарани членови на СДСМ и НСДП, и дел од разочараните поддржувачи на ...
сите 37 | | | веќе видена

По повод 21 март – Денот на еколошката акција на младите на Република Македонија, како и Светскиот ден на поезијата, во ОУТУ „Ванчо Питошески“ од Охрид, се ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов нема да се сретне со еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, и со тројцата европратеници Едвард ...
сите 336 | | | веќе видена

Охридските Бреинобреин генијалци повторно најдобри на V-от Национален Бреинобреин натпревар што се одржа на 19 март (недела) во Скопје. Во конкуренција од 600 ...
сите 7 | | | веќе видена

Во македонското Собрание денеска напладне треба да се одржи координативна средба на претставници на парламентарните групи на која треба да биде утврден ...
сите 402 | | | веќе видена

next