Канал 77

Петиција која ќе биде испратена до Министерството за образование и наука и СУГС Раде Јовчевски-Корчагин за санкционирање на професорката Тања Ангова се ...
сите 9 | | | веќе видена

МВР испратило писмо до Основното јавно обвинителство со кое го повикува што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на ...
сите 99 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, денеска и утре ќе престојува во посета на Македонија. Предвидено е да сретне ...
сите 179 | | | веќе видена

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е ...
сите 65 | | | веќе видена

Нападот врз државна институција која е во срцето на демократијата е напад врз самата демократија, порачуваат заеднички претставниците на ЕУ, САД, НАТО и ОБСЕ ...
сите 57 | | | веќе видена

На сите ни е познато дека шеќерот се наоѓа во речиси сите намирници, во овошјето, пијалоците, алкохолот, лебот…И додека едни предупредуваат на опасноста од ...
сите 5 | | | веќе видена

Делегација на ЕУ, Амбасадата на САД, ОБСЕ и Канцеларијата за врски на НАТО во Скопје истакнуваат дека демократскиот процес мора да оди по својот тек.Во ...
сите 57 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешниот 30 април (недела), како особено важен и светол ден за Православието, во нашато демирхисарско Слепче, во манастирот Св. Јован Претеча, ...
сите 35 | | | веќе видена

Како најлесно да се изгребеш 600.000 денари од општинските власти? Така што богоудно ќе им ги погалиш нивните локални „камбани“ и ќе им кажеш дека нивната ...
сите 2 | | | веќе видена

Според неофицијални информации кои ги објави порталот Бриф.мк, министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разрешил директорот на Бирото за јавна безбедност, ...
сите 36 | | | веќе видена

Градежништвото и преработувачката индустрија се сектори каде има најмногу смртни случаи од повреда на работно место во Македонија. Минатата година регистрирани ...
сите 30 | | | веќе видена

Четириесет и петтите Мајски оперски вечери ќе понудат пет оперски и три балетски претстави, два солистички рецитали и две изведби на мјузиклот „Тајно моја“. ...
сите 56 | | | веќе видена

next