Канал 77

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година денеска игра контролен натпревар против Бугарија на тренинг центарот „Петар Милошевски“. Селекторот на ...
сите 74 | | | веќе видена

Албанската Влада даде зелено светло за изградба на првиот енегетски парк на ветерници, кој ќе биде изграден во близина на јужниот град Тепелена.Станува збор за ...
сите 15 | | | веќе видена

Фудбалерот од средниот ред на Лион, Корентен Толисо, се наоѓа на приоритетната листа на желби на италијанскиот првак Јувентус. Според медиумите на Апенините, ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонското здружение на млади правници денеска ќе го промовира Годишниот извештај за ефикасноста на правната заштита на човековите права во Република ...
сите 8 | | | веќе видена

Коктелите важат за пијалаци кои најлесно ги возбудуваат жените. Боите и ефектните декорации се само екстра добивка за привлекување на дама.Постојат неколку ...
| | веќе видена

Прес центарот во Клубот на новинарите во Скопје ќе го носи името на основачот на Фокус и доајен на македонското слободно новинарство Никола Младенов, кој пред ...
сите 2 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Македонија денеска и утре е домаќин на Состанокот на Извршниот одбор на Европскиот регионален огранок на Меѓународниот архивски ...
сите 11 | | | веќе видена

next