Готви.mk

Регулирајте го нивото на холестерол по природен пат! Вкусното и хранливо какао освен што може да влијае на регулирање на крвниот притисок и јакнење на крвните ...
сите 2 | | | веќе видена

Подгответе вкусни стапчиња со мак и сусам по рецептот на Милица Михаиловиќ. 600 гр брашно 200 мл масло 200 мл бело вино 1 лажичка сол 1 лажичка прашок за ...
сите 35 | | | веќе видена

Изгледа одлучно, а вкусот е уште подобар. Ако сакате да го почнете денот со супер вкус, ви нудиме супер појадок. 4 кришки леб пиперка 1 парче сирење 1 јајце ...
сите 24 | | | веќе видена

Освен што убаво изгледаат, овие цветови со мак се многу вкусни! 450 гр брашно 100 мл млеко 100 мл масло 1 лажичка сув квасец 3 лажици шеќер + 70 гр 1 јајце + 2 ...
сите 35 | | | веќе видена

Вкусните залаци од месо се одлични како предјадење! бело месо од едно пиле варен компир (малку поголема количина од белото месо) 100 гр мајонез 1-2 лажици ...
сите 15 | | | веќе видена

next