Готви.mk

Исклучително пикантно и вкусно јадење за сите љубители на риба. 300 гр смрзнат спанаќ во листови 150 гр моркови 150 гр кромид 2 лажици путер 2 јајца 100 гр ...
сите 2 | | | веќе видена

Вкусен и освежувачки ладен десерт! 2 банани 2 дл млеко 2 топки сладолед од чоколадо 4 лажици разматена слатка павлака 2 лажици мелени бисквити чоколадни трошки ...
сите 30 | | | веќе видена

Ова е малку поинаква верзија на мусака. Вкусно и сочно јадење! 1 главица сечкан црвен кромид 1 лажица маст 1 кг мелено говедско месо сол бибер 3 јајца малку ...
сите 18 | | | веќе видена

next