Култниот фиктивен лик на супер-хероината Жена Чудо или попозната од англискиот како Wonder Woman, креирана од Вилијам Марстон, по својот концепт, е Амазонка ...
сите 10 | | | веќе видена

Четвртокот го боиме во окер нијанса. Инспирирани од боите на сонцето и убавото време, за денеска ви подготвивме лесна комбинација, идеална за повеќе пригоди. ...
сите 3 | | | веќе видена

Во среда, на 28. јуни, во изложбениот простор на Даут-пашиниот амам во Скопје ќе се одржи отворањето на Третата годишна изложба на модни креации во ...
сите 10 | | | веќе видена

Светските медиуми периодов постојано пишуваа за мини-одморот на Џенифер Лопез и Алекс Родригез. Познатата двојка беше во Париз за викенд, како и во Сен Тропе, ...
сите 4 | | | веќе видена

next