Во 1980-тите ги викавме „бубрези“, и можеби си мислевте дека никогаш повеќе нема да ги видите, но овие чанти се вратија на модната сцена во голем стил. Дури, ...
сите 6 | | | веќе видена

Најмалку 22 лица се убиени, а голем број повредени во вчерашниот терористички напад на концертот на светската музичка ѕвезда Аријана Гранде во Арената во ...
сите 159 | | | веќе видена

Урбаниот бренд Раце горе организира дводневен "Pop-Up Shop" во Concept37 каде всушност пред три години и ја промовираа својата прва колекција. Настанот е ...
| | веќе видена

next