Музичката академија при Универзитетот „Гоце Делчев“, с о концерт на пијанистката Емилија Попивода, утревечер (четврток, 16 март) во Мултимедијалниот центар во ...
сите 20 | | | веќе видена

Авторот Давор Стојановски со романот „Собирачи на пепел“, во издание на издавачката куќа „Или-или“ од Скопје, е добитник на наградата „Роман на годината“ за ...
сите 7 | | | веќе видена

„Крајот на времето“ е опишан како експериментален филм „за оној хипнотизирачки миг во еден обичен, скромен вторник кога човек сфаќа дека времето запрело и ...
сите 7 | | | веќе видена

next