• Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 13 Јан, 2017 до 01:00:00 , 14 Јан, 2017
 • Public Room
 • 1 доаѓаат, 0 можеби
 • Настанот е завршен
 • Стара Нова Година или петок вечер?Која и да е вашата мотивацијата за да се добро да се забавувате, дојдете на шизење со South Park и нивниот одличен rock, pop, funk репертоар!Заедно со за Скопје добро познатите: Светлана Јовановска- вокал, Виктор Николовски- вокал и бас, Благојче Пенов - тапани, Зоран Костадиновски -водечка гитара и Горјан Стојменовски - ритам гитара,ве чекаме на пијачка и дружење~Резервирајте си место за вашето друштво на 02 6092650, contact@publicroom.org

  Резервирајте хотели во близина (1км)


  Настани во близина (1км)

  Матка - Водно

  Во недела - 22.01.2017 ДПС Тансверзалец организира зимска акција на релација Матка - Водно. Должина на турата е 15км со вкупна висинска разлика од 800 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 08:00:00 , 22 Јан, 2017 до 18:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 51 доаѓаат, 350 можеби
 • Monoloc во Епицентар

  Петок, 20 Јануари Monoloc (Official) [Dystopian / Afterlife] https://www.residentadvisor.net/dj/monoloc https://www.monoloc.net/ ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 20 Јан, 2017 до 05:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Epicentar
 • 101 доаѓаат, 130 можеби
 • Showroom: Explorers club

  Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 20 Јан, 2017 до 01:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Public Room
 • 37 доаѓаат, 77 можеби
 • Lucky Friday

  Вино, мезе, дружење, муабети, боса нова звуци ~ Вашата омилена сорта вино од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на - 50% ...
 • Public Room, Skopje
 • 16:00:00 , 20 Јан, 2017 до 20:00:00 , 20 Јан, 2017
 • Public Room
 • 18 доаѓаат, 82 можеби
 • Настанот е завршен
 • Сабота во Јавна Соба

  Со овие дечки на 31. декември не престанавме да шизиме: Јана Бурческа- вокал, Александар Филиповски- гитара, Димитар Ганчевски- клавијатура, Марко Василевски- ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 21 Јан, 2017 до 01:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Public Room
 • 17 доаѓаат, 30 можеби
 • Showroom: Tribute to Thelonious Monk

  Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 27 Јан, 2017 до 01:00:00 , 28 Јан, 2017
 • Public Room
 • 15 доаѓаат, 16 можеби
 • Ноќ на идеите во Скопје: „Улогата на науката денес“

  НОЌ НА ИДЕИТЕ ВО СКОПЈЕ Предавање и дебата на тема: „УЛОГАТА НА НАУКАТА ДЕНЕС“ По успехот на минатогодишното издание, на 26 јануари Францускиот институт во ...
 • Eu Info Center Skopje
 • 19:00:00 , 26 Јан, 2017 до 21:00:00 , 26 Јан, 2017
 • Француски институт во Скопје - Institut français de Skopje
 • 3 доаѓаат, 22 можеби
 • Rock "N" Roll Jukebox at Garson

  Оваа сабота пак сме со Aleksandar Mihajlovski во РОК БАР ГАРСОН! РОКЕНРОЛ ЏУБОКС И ЗАБАВА ЗА СИТЕ! ДОЈДИ, ПОБАРАЈ СИ ПЕСНА, ШТО ТИ ДУША САКА - НАШЕ Е ДА ВИ ...
 • ROCK BAR GARSON, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Јан, 2017 до 01:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Никола Цанев
 • 8 доаѓаат, 19 можеби
 • Friday SHOT Night with Vlaski

  НајУбави посетители на Магор Кафе Книжарница, чест и задоволство ни е да ви ги претставиме Vlaski Brothers, дуо кое ветува голема забава. Ние ве очекуваме и ...
 • Magor Book Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Јан, 2017 до 01:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Marin Djishev
 • 17 доаѓаат, 10 можеби
 • AfterWork Petok

  Забавата продолжува и овој петок. Заедно да го започнеме викендот со Beni & Non Stop (Official), ДиЏеј Брик и Вашето омилено гнездо, Гнездо Кујна Бар. Телефони ...
 • Gnezdo Kitchen Bar, Skopje
 • 17:00:00 , 20 Јан, 2017 до 22:00:00 , 20 Јан, 2017
 • Gnezdo Kitchen Bar
 • 4 доаѓаат, 16 можеби
 • Настанот е завршен
 • SDWMP ® - Module I - Базични принципи на Системската работа

  The Systemic Dynamics Work Method Program ® Module I - Базични принципи на Системската работа За секој кој сака да стане: Професионалец во системските ...
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE, Skopje
 • 16:00:00 , 27 Јан, 2017 до 20:00:00 , 29 Јан, 2017
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE
 • 7 доаѓаат, 11 можеби