• Порта „Македонија“, Skopje
 • 12:00:00 , 20 Мај, 2017 до 15:00:00 , 20 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 521 доаѓаат, 643 можеби
 • Настанот е завршен
 • Со огромно задоволство го најавуваме 3-от по ред #ВозиПравоВозиЗдраво настан. #ВПВЗ Оваа година на 20ти мај нова пролетна ревијална трка низ улиците на Скопје :) Како и претходните години, Скопје ќе биде на тркала, ќе има многу забава, музика и многу вредна лотарија: Go Pro, Fixie велосипед, hover board-и, велосипеди и многу други вредни подароци и изненадувања!По завршетокот на трката со пристигнувањето во градскиот парк ќе следува музика, забава и многу други изненадувања како и извлекување на наградите од лотаријата.Старт: Порта Македонија, сабота 20.05 од 12 часотЦел: Градски ПаркOnline регистрација за учество во ревијалната трка најдоцна до 19.05: https://apply.stb.com.mk/vozipravovozizdravoРегистрација пред стартот на трката можете да направите во сабота на 20.05. од 11 часот на обележаните штандови пред Порта Македонија од каде може да се подигнат и редните броеви на веќе регистрираните учесници.За повеќе информации околу ВПВЗ www.stb.com.mk/marketing.nspx

  Настани во близина (1км)

  Reborn Pop-up Shop Vol. 2

  Постер дизајн Bisera Krckovska Музика: DJ Drazi Drags b2b Strajk Oficijalen Profil // Овој петок (26.05.2017) во BackYard со почеток во 17.00 часот ќе се ...
 • BackYard Lounge Bar & Kids Area, Skopje
 • 17:00:00 , 01 Јун, 2017 до 20:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Reborn
 • 239 доаѓаат, 339 можеби
 • Промоција на “Facizam 4“ од Tonyo San & King Fizze

  Промоција на четвртото продолжение на култниот стрип “Facizam“ од авторите Антонио Арангеловиќ и Филип Алексовски во фоајето на“Фросина“, промотивна цена на ...
 • МКЦ, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Мај, 2017 до 23:00:00 , 30 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Legijata
 • 162 доаѓаат, 236 можеби
 • Ѓурологија во Скопје

  НАЈГЛЕДАНИОТ СТЕНД-АП ПРОЕКТ НА БАЛКАНОТ „ЃУРОЛОГИЈА“, ДОАЃА ВО СКОПЈЕ! Почитувани, После Chippendales, Авалон Продукција со задоволство Ви го најавува ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 05 Јун, 2017 до 23:00:00 , 06 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 74 доаѓаат, 251 можеби
 • Трибина: R’n’R-от како soundtrack за новото Мин. за Култура

  Трибина: Rock’n’Roll-от како soundtrack за новото Министерство за Култура на Р. Македонија Понеделник, 05.06.2017 - Младински Културен Центар, Џебно Кино ...
 • МКЦ, Skopje
 • 17:00:00 , 05 Јун, 2017 до 19:00:00 , 05 Јун, 2017
 • Македонска РОК Енциклопедија - Фотографии
 • 95 доаѓаат, 175 можеби
 • ВИДЕО ИГРА

  Диригент: Тимоти Редмонд (Велика Британија) Програма: Музика од најпознатите видео игри, меѓу кои и од: Final Fantasy, Legend of Zelda, Super Mario, Angry ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Јун, 2017 до 23:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Makedonska Filharmonija
 • 84 доаѓаат, 179 можеби
 • Аида - Џузепе Верди \\\ Aida - Giuseppe Verdi

  \\\ English bellow \\\ АИДА - Џузепе Верди Опера Оркестар, хор и балетскиот ансамбл на Македонска опера и балет Турска државна опера (Истанбул, Турција) Вања ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 31 Мај, 2017 до 23:00:00 , 31 Мај, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 54 доаѓаат, 150 можеби