Швајцарците произвеле „термостабилно чоколадо“

Швајцарците произвеле „термостабилно чоколадо“ Експертите на швајцарската компанија „Бари Калебо“, еден од светските лидери за производство на чоколадо, направија „термостабилно чоколадо“, кое почнува да се топи дури на температура од 55 степени Целзиусови. - Ова е фантастична идеја, изјави финансискиот аналитичар на банката „Цирихер Кантоналбанк“, Даниел Бурки, коментирајќи ги инвестициските перспективи на новиот производ. Новиот вид чоколадо, наречен „Вулкан“ поради својата термостабилност, нема да им создава проблеми на потрошувачите, топејќи се во торбите или рацете. „Вулкан“ има уште една совршена карактеристика - неговата енергетска вредност е за 90 проценти помала отколку кај обичното чоколадо. Раководството на француската компанија верува дека термостабилниот „Вулкан“ ќе освои голем број пазари во топлите јужни земји и очекува новиот вид чоколадо да стане хит во државите како што се Индија и Кина, каде потрошувачите често имаат можност да видат истопени чоколади на полиците во продавниците, кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ повторно, овој пат директно од господинот Талат Џафери, бараме ден поскоро да свика итна ...
сите 373 | | | веќе видена

Популарноста на Кристијано Роналдо е неверојатно голема на сите континенти, а тоа го потврдија и кинеските фанови. Медиумите од азиската земја информираат дека ...
сите 77 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед, Секој нов ден-нови фотграфии на социјалните мрежи. Брутално секси, Повеќе од ...
сите 32 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата нова девојка Бранислава Пашајлија се вљубени до учи еден во друг. Страста не можат да ја скротат дури и на јавни места. Така ...
сите 49 | | | прочитана: 640 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарците произвеле „термостабилно чоколадо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: