Спортска Треска

Стретегот на Борусија Дортмунд Јирген Клоп истакна дека не се надевал на победа над Реал, до која за малку неговиот тим ќе стигнеше, но прими гол во 89. минута ...
сите 7 вести | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија забележа фантастичен скок со 21 место на ФИФА ранг листата по победата над Србија. Македонија со оваа победа освои 97 поени, па ...
сите 30 вести | | | веќе видена

Тео Волкот смета дека Арсенал не треба премногу да жали поради испуштената предност од 0:2 во натпреварот против Шалке и може да биде задоволен со освоениот ...
сите 2 вести | | | веќе видена

Фаворитите од натпреварите во четвртото коло во “групата Д“ се спасуваа од порази, и двата натпревари завршија со идентичен резултат 2:2. На “Етихад“ во ...
сите 58 вести | | | веќе видена

Фудбалерот на Зенит Хулк ќе може да го даде својот максимум во натпреварот против Андерлехт, откако неговата сестра Анџелика Вијера, која беше киднапирана, ...
сите 9 вести | | | веќе видена

next