Спортска Треска

Клоп: Штета што изендачија во последните минути, но тешко е да очекуваш победа во Мадрид

Стретегот на Борусија Дортмунд Јирген Клоп истакна дека не се надевал на победа над Реал, до која за малку неговиот тим ќе стигнеше, но прими гол во 89. минута ...
сите 7 | | | веќе видена
Резултатите од добрите настапи се вреднуваат: Македонија со скок од 21 место на ФИФА листата

Репрезентацијата на Македонија забележа фантастичен скок со 21 место на ФИФА ранг листата по победата над Србија. Македонија со оваа победа освои 97 поени, па ...
сите 30 | | | веќе видена
Волкот: Шалке е многу незгоден тим, можеме да бидеме задоволни со овој бод

Тео Волкот смета дека Арсенал не треба премногу да жали поради испуштената предност од 0:2 во натпреварот против Шалке и може да биде задоволен со освоениот ...
сите 2 | | | веќе видена
Фаворитите Реал и Сити се спасуваа од порази против Дортмунд односно Ајакс

Фаворитите од натпреварите во четвртото коло во “групата Д“ се спасуваа од порази, и двата натпревари завршија со идентичен резултат 2:2. На “Етихад“ во ...
сите 58 | | | веќе видена
Хулк може да игра без грижи: Неговата сестра им побегнала на киднаперите!

Фудбалерот на Зенит Хулк ќе може да го даде својот максимум во натпреварот против Андерлехт, откако неговата сестра Анџелика Вијера, која беше киднапирана, ...
сите 9 | | | веќе видена

next