ЈП Паркинзи на Општина Центар и здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ организираат голема хуманитарна забава за стерилизација на бездомните кучиња на ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во визуелните ефекти на филмот „Вонземјанин: Завет“, продолжение на филмот „Прометеј“ од ...
сите 13 | | | веќе видена

На 10-ти мај, со почеток од 11.30ч, во Дом на културата во Пробиштип, ќе се одржи завршната конференција на тема „Мерки за поддршка на млади на локално ниво – ...
сите 4 | | | веќе видена

По Сигма и Вилкинсон кои со спектакуларните настапи ги одбележаа претходните изданија на Д ФЕСТИВАЛ, во листата хедлајнери годинава се запишува уште една од ...
сите 6 | | | веќе видена

Почитувани со огромно задоволство сакаме Ве поканиме на првата прес конференција на “Здружението за Хумано – Општествен Развој, проект СРЕЌА”. Основач и ...
сите 16 | | | веќе видена

Сите добро знаеме колкава фама се крева за матурските прослави кај нас, но и покрај трендовите и она што е ин, запаметете - пред сè треба да се чувствувате ...
сите 7 | | | веќе видена

Најновото издание на легендарната филмска акција „Брзи и бесни8“, од 13 април 2017 година, ќе се емитува на платната во киното Cineplexx! Сите посетители на ...
| | веќе видена

Интензивниот и експлозивен бенд Apocalyptica утревечер настапува во Скопје, овој пат во рамките на нивната можеби најатрактивна турнеја, со наслов „Plays ...
сите 19 | | | веќе видена

next