Македонија Денес

Бразилскиот мајстор Роналдињо се уште не објави конечен крај на својата кариера. Јасно е дека тој ден е се поблиску, бидејќи се уште е без клуб. Тој требаше да ...
сите 4 | | | веќе видена

Како и секоја година, така и мината изобилуваше со смешни и комични моменти. Во следното видео ви ги нудиме едни од најсмешните кои ги забележаа камерите. ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпанската тенисерка Гарбине Мугуруза повторно се најде во центарот на вниманието во медиумите. Овој пат поради една изјава за руската тенисерка Марија ...
сите 33 | | | веќе видена

Кошаркарите на ЦСКА Москва славеа против Уникс Казан со 92:88 во рамките на ВТБ лигата. Ермејците до победата ги предводеше Милош Теодосиќ со дабл-дабл учинок. ...
сите 152 | | | веќе видена

Познато е дека јаболковиот оцет има позитивен ефект на косата, неговата примена е проверено оружје во борбата со артритисот и со болките во зглобовите, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Сконцентрирајте се и пробајте да го изоштрите вашето сетило за вид. Треба да пронајдете три бубамари и три бебиња скриени во морето од зрнца кафе. Пробајте да ...
сите 2 | | | веќе видена

Средното училиште е време кога сите имаат за цел да се покажат во најдобро светло, а до тој момент тинејџерите сакаат да експериментираат со својот изглед и ...
сите 2 | | | веќе видена

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ доаѓа во Скопје, но не поради нова престава туку поради диџеј сет. На 02 март во улога на ДЈ ќе го видиме во скопскиот ноќен ...
| | веќе видена

Македонскиот композитор и продуцент, Јован Јованов продолжува со интернационалната кариера. Имено, Јован Јованов доби сертификат и награда Honourable mention ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонската музичка ризница е богата со музички бисери, а Росана и Маријана имаат многу хитови за паметење. Покрај легендарните „Едно срце имам душо“, „Ако не ...
сите 10 | | | прочитана: 1263 | веќе видена

Албанската пејачка Ера Истрефи стана глобален феномен со песната „Бон Бон“ и докажа дека јазикот не е бариера за една песна да биде хит. Наместо на англиски, ...
сите 2 | | | веќе видена

Организаторите на тенискиот турнир во Сао Паоло, Бразил одлучиja, спроведената идеја минатата година, да ја претворат во традиција. Тениските топчиња ќе ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Овие “пријатели на природата”, како што се нарекуваат, добро знаат како да се скријат и да се прилагодат на боите на околината. Овој е мајстор на својот ...
сите 30 | | | веќе видена

И оваа година имавме наш преставник во трката за Оскар. Можеби не се закитија со најпрестижната награда, но дефинитивно е голем успех што беа дел од оваа ...
сите 4 | | | веќе видена

Наследникот на српскиот тенисер, падна на патеката додека се возеше со велосипед и се здоби со полесна повреда, па затоа сега носи гипс. Синот на Новак ...
сите 13 | | | веќе видена

Оваа задача им предизвика големи маки на многумина. Можете ли да ја најдете пандата за помалку од 10 секунди? Само на мал број луѓе им успеа. Проверете ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Тајната е во лененото семе, кое со своите лековити својства допринесува за подобрување на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и го враќа ...
сите 6 | | | веќе видена

Пробајте да не се насмеете. Пауза! Ставете се на страна, сместете се удобно и кликнете го „плеј“ копечето. Гарантираме смеење до солзи. Некои снимки се сурови, ...
| | веќе видена

За повеќето луѓе, нивната работа е напорна. Секој ден морате да станете рано и да работите нешто што во најголем број случаи не е забавно. Но постојат и други ...
сите 7 | | | веќе видена

next