Saturday Night | Campione Lounch Bar | Dj Puci

Campione Lounch Bar оваа сабота (27-ми Мај) Ве поканува на забава со почеток од 21:00 часот. ☆Mojito, Margarita, Sex on the beach КАКО И СИТЕ ДРУГИ КОКТЕЛИ НА ...
 • Campione Caffe, Skopje
 • 21:00:00 , 27 Мај, 2017 до 01:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Campione Caffe
 • 31 доаѓаат, 12 можеби
 • Мултимедијален перформанс „Бакнати од сонцето“

  Членовите на „Театар Пи“ Златко Митрески и Македонка Илиевска изминатиов период работеа со лица со интелектуална попреченост од дневниот центар „Порака“. ...
 • Национална Галерија На Македонија - Мала Станица, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Мај, 2017 до 21:00:00 , 26 Мај, 2017
 • Театар „Пи“ / Pi Theatre
 • 12 доаѓаат, 21 можеби
 • GRAND Opening // SGF-Hotel Orange

  ★ Целовечерно уживање со странските и балканските хитови Влез: 150 ден.+ гратис пијачка ✔ ➨ Резервации за вашиот конопој: ✆ 076 288 058 - Bojan ✆ 072 217 182 ...
 • Hotel Orange Inn, Skopje
 • 21:00:00 , 26 Мај, 2017 до 23:59:00 , 26 Мај, 2017
 • Bojan Trpezanovski
 • 34 доаѓаат, 10 можеби
 • SCNet месечен семинар

  Програма 1. Магдалена Забазновска К5 - Основна Програма 2. Лилјана Крсмановиќ К6 - 5 чекори во 90 дена 3. Ристана Николовска К3 - Лична СЦНет визија 4. Тони ...
 • Hotel Karpos, Skopje
 • 13:30:00 , 28 Мај, 2017 до 18:00:00 , 28 Мај, 2017
 • SCNetMakedonija.com
 • 17 доаѓаат, 18 можеби
 • Отворен ден на нова локација, 26 Мај, Тhe best of everything

  12.00 - 14.30 - Бизнис провокативен коучинг ® - ЈОкe Land, психолог, коуч, системски терапевт, НЛП Мастер тренер (Холандија, Биро Ленд) Цена - 1.200,00 денари ...
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE, Skopje
 • 12:00:00 , 26 Мај, 2017 до 20:00:00 , 27 Мај, 2017
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE
 • 15 доаѓаат, 18 можеби
 • Nedelna Agenda

  VTORNIK: Zumba by Kate & Dj Guardijan SREDA: Ilija Karadakoski & Eat the Beat CETVRTOK: Dj Guardian Latin Fiesta PETOK: #BokaConga & Bobi Sax SABOTA: Dj ...
 • CASA CUBANA, Skopje
 • 20:00:00 , 23 Мај, 2017 до 23:55:00 , 28 Мај, 2017
 • CASA CUBANA
 • 10 доаѓаат, 20 можеби
 • Beer QA in the Park

  Summer chilling and philosophical conversation about testing. Let's take a break from technical gatherings and just hangout to socialize and know eachother a ...
 • Gradski park Skopje
 • 18:00:00 , 25 Мај, 2017 до 21:00:00 , 25 Мај, 2017
 • Ana Sârbescu
 • 8 доаѓаат, 20 можеби
 • Tribute to Vinyl Mirko Popov

  И оваа сабота се дружиме со плочите кои се вртат во круг Исто како и Земјата Исто како и лубеницата Винил фетиш? Ок
 • La Kaña, Skopje
 • 09:00:00 , 27 Мај, 2017 до 23:59:59 , 27 Мај, 2017
 • Mirko Popov
 • 12 доаѓаат, 16 можеби
 • Тур: В активном поиске или путешествие с настроением (Дубровник-Будва-Охрид)

  Как много интересных и чудных мест, и везде ж хочется побивать. Прочитать каждую страничку нашей Земли, открывать новые и новые горизонты. Этот тур подарит ...
 • Аккорд-тур, Lviv
 • 08:30:00 , 31 Мај, 2017 до 11:30:00 , 31 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Аккорд-тур
 • 5 доаѓаат, 18 можеби
 • SIV.

  Kursi per te interesuarit fillon diten e enjte 25/05/2017 ne oren 09:00 ne mengjes dhe perfundon diten e djele, 28/05/2017 mbasdite. Rregjistrmi per kete kurs ...
 • Galičica, Ohrid
 • 09:00:00 , 25 Мај, 2017 до 17:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Aeroclub Albania
 • 7 доаѓаат, 16 можеби
 • Едукативни предавања за здрави деца

  Во последно време, сведоци сме на брзиот начин на живот, кој остава големи последици врз децата. - Недостаток од физичка активност - Долго време поминато ...
 • Bokserska Akademija "Veli Mumin", Skopje
 • 09:00:00 , 27 Мај, 2017 до 10:00:00 , 27 Мај, 2017
 • Bokserska Akademija "Veli Mumin"
 • 10 доаѓаат, 13 можеби